3D друк. 10 найпростіших кроків для підготовки файлу.

3D печать. 10 простых шагов подготовки файла.

3D друк – що може бути простішеЗдається, нічого. Ну що складно завантажити 3D модель у форматі STL, відкрити її і поставити на друк. Але не все так просто, як здавалося на перший погляд. Якщо ви хочете якісну надруковану модель, потрібно буде її підготувати, а для цього добре було б розібратися в процесі 3D друку.

 Замовляйте 3D друк у професіоналів, заощаджуйте свій час та гроші.

Перед відправкою Файла на 3Д друк, обов’язково перевірте, чи Виконали всі необхідні дії для підготовки 3D моделі. Чим краще ви підготуєте модель до 3Д друку, тим кращий результат зможете отримати.

Ці 10 кроків допоможуть Вам навчитися адаптувати Ваш об’єкт для будь-якого 3Д принтера, а також краще зрозуміти сам процес 3Д друку.

Для введення вас у курс справи необхідно визначитися з деякими поняттями:

  • Слайсер – програма, яка зробить з вашої 3D моделі код, який читатиме ваш принтер.
  • Слайсинг – процес, який саме це робить.

 

Модель нарізається на різні шари. Кожен з них складатиметься із заливки та периметра. У всіх моделей можна налаштувати відсоток заповнення, але заливки може і не бути зовсім, така модель називається порожньою. Після того як надрукувався один шар буде відбувається зміщення по осі Z на шар вище, ця процедура буде повторюватися знову і знову, поки модель не буде готова.

1. Плоска основа

На платформі принтера краще тримаються модель із плоскими основами. Якщо модель відклеїться (це називається деламінація), то порушиться геометрія основи моделі, а це призведе до зсуву координат по осях X та Y.

 

Якщо модель може не мати плоскої основи або область основи буде занадто маленька, тоді друкуйте її на рафті – спеціальній друкованій підкладці. Але рафт зіпсує поверхню вашої моделі. Тому завжди краще намагатися обходиться без нього.

2. Товщина стінок

Стінки об’єкта повинні бути товстішими або рівними, ніж саме сопло (як правило, 400 мікрон), яким ви скористаєтеся, коли друкуватимете модель. Якщо ви вкажете менші розміри, то принтер не зможе їх надрукувати. Товщина стіни залежить від кількості периметрів які друкуються. Так, коли буде 2 периметри стінки та сопла 0,5mm товщина стінок, які надрукуються, буде 0.5, 1, 1.5, 2мм.

3. Мінімум нависаючих елементів 

Для всіх елементів, що нависають, потрібна підтримка. Чим менше таких елементів, тим менше кількість підтримок буде потрібно. Це призведе до меншої втрати часу та матеріалу. Крім цього всі підтримки псуватимуть поверхню, яка стикається з нею. друк нависаючих елементів допускається, якщо кут нахилу буде менше 70 градусів.

 

 

4. Дрібні деталі

Маленькі деталі дуже важко робити на FDM принтері. Деталі розміром 1 см і менше краще друкувати на фотополімерних принтерах.

5. Вузькі місця

Вузькі ділянки дуже важко обробити. Їх краще взагалі уникати. До таких місць складно дістатись, а іноді це зовсім неможливо. Часто для обробки потрібна мікродриль та спеціальний інструмент. Також таку поверхню можна обробити хімічним способом – розчинниками.

 

6. Великі моделі

При моделюванні великих об’єктів потрібно враховувати максимальні розміри області друку вашого принтера. У випадках, коли об’єкт занадто великий , його потрібно буде нарізати на окремі частини. Було б, непогано зробити з’єднання заздалегідь, наприклад: ластівчин хвіст.

 

7. Розташування на робочому столі

Від розташування моделі на платформі залежить багато, наприклад, міцність об’єкта. Навантаження має ділитися поперек шарів друку, а не вздовж. Якщо це не буде зроблено, є ймовірність, що шари розійдуться. Наприклад на малюнку показано дві моделі у формі літери Р. Лініями малюнку показуються шари:

 

Від того, як надруковані шари залежить міцність. У цьому випадку для Р, яка справа, знадобиться невелике зусилля вздовж лінії шарів, щоб можна було її розламати.

8. Формат файлу

Слайсери підтримують лише формат STL. Тому зберігайте свої моделі у форматі STL. Майже всі 3D редактори можуть зберегти файл у цьому форматі.

9. Завжди контролюйте друк першого шару. Це допоможе вчасно уникнути браку та неякісних виробів.  

10. Використовуйте якісні матеріали зі стабільним діаметром нитки. Пластик дуже сильно впливає на якість поверхні виробів.

На цьому все. Сподіваюся, інформація стала для вас корисною і думаю, ви дізналися для себе щось нове. Вдалого вам просування в світі 3D друку.